Põrandaküte

HEATFLOW  infrapuna põrandaküttesüsteem esindab uue põlvkonna innovaatilist elektripõrandaküttelahendust, mille tootmisel on kasutatud nanotehnoloogilisi lahendusi (carbon nanotubes). Heatflow infrapuna põrandaküttesüsteemiga hoiad kokku kütte- ja paigalduskuludelt.


Heatflow infrapuna põrandaküttesüsteem sobib paigaldamiseks kuivades tingimustes erinevate põrandakattematerjalide alla nt. laminaat- ja laudparkettpõrandad ka vaip ja pvc (vaip või pvc kleebitakse ujuvalt paigaldatud 12mm OSB plaadile). Paigaldus on lihtne, põrandale tuleb paigaldada isolatsioon matt (analoogne parketi alusvaibale), Heatflow kütteelement enne põrandapaigaldust sobivasse pikkusmõõtu lõigata, maha rullida ning teha toiteühendused. Heatflow infrapuna põrandaküttesüsteemi paigaldamine on lihtne ja vähe aeganõudev ka siis kui ruumid on juba valmis ehitatud ning põrandakütet pole eelnevalt planeeritud.

Heatflow põrandaküttesüsteemi on võimalik kasutada nii primaarse (köetav põrand kaetakse 60-80% ulatuses) kui sekundaarse  kütteelemendina. Võrreldes elektriliste konvektortüüpi kütteseadmetega võimaldab Heatflow infrapuna põrandaküttesüsteem säästa vähemalt poole küttekuludelt.


Tööpõhimõte:
Heatflow kütteelemendi pingestamisel hakkab eralduma infrapunakiirgus soojendades ruumis esemeid, mis omakorda kiirgavad soojust edasi. Infrapuna põrandakütte puhul on soojem piirkond põrandale lähemal ning jahedam lae all. Võrreldes konvektsiooni põhimõttel töötavate elektriliste kütteseadmetega, kus köetud õhk liigub üles, jahtub ning vajub alla taassoojendamiseks, köetakse ruumi efektiivsemalt – ei tekitata õhuringlust, ühtlasi väheneb ka tolmu sisaldus õhus (sobib allergikutele). Infrapunakiirguse (päikese) poolt tekitatud soojus imendub elusorganismidesse efektiivsemalt ja sügavamale kudedesse, seega võib üldine toatemperatuur olla madalam, mis omakorda aitab kaasa energiakulu vähenemisele. Erinevalt kaabel tüüpi põrandaküttest ei tekita Heatflow põrandaküttesüsteem kahjulikku elektromagnetilist välja.

Elemendi paksus
Laius
Võimsus
0,3 mm
50cm, 100cm
200 W/m2


Infrapuna kiirguse tervendav mõju inimesele!

Heatflow süsinikfiiber kütteelemendid eraldavad töörežiimil infrapunakiirgust, analoogset päikeselt eralduvale infrapunakiirgusele. Meditsiiniliselt on tõestatud infrapunakiirguse tervistav mõju inimesele ja teistele elusorganismidele (nt. toataimed ja lemmikloomad). Molekulaarne soojusenergia stimuleerib vereringet (lahustades veretrombe) ja soodustab vere kiiremat puhastumist. Samuti paraneb immuunsussüsteem ja väheneb risk haigestuda.

Mis on õhuvitamiinid?
Heatflow infrapuna küttesüsteem rikastab õhku anioonidega (negatiivsed ioonid), mida nimetatakse ka õhuvitamiinideks. Õhuvitamiinid eksisteerivad peamiselt puhtas looduses (nt. koskede, kärestike läheduses) ning seeläbi tajuvad inimesed looduslikus keskkonnas viibides värskust. Heatflow põrandaküttesüsteem tekitab siseruumidesse rohkem anioone, mis tasakaalustavad nt. elektroonikaseadmetest tekkivat elektromagnetilist kiirgust. Sellega kaasneb tajutavalt värske sisekliima ning avaldub positiivne mõju närvisüsteemile ja vereringele.


Toote omadused

Stabiilne struktuur

HEATFLOW mitmekihiline struktuur on kombineeritud süsinikpastast ja süsinikfiiberkiududest. Süsinikfiiberkiud on füüsiliselt vastupidav materjal.

Ohutu

HEATFLOW kütteelemendi sisesed ühendused vaskjuhtsiini ja süsinikfiiberelementide vahel on omavahel kinnitatud spetsiaalse juhtpolümeerse liimainega seega on välistatud elemendi sisene elektrisädeme teke.

Töökindel
Tänu süsinikkiu suurepärastele mehaanilistele omadustele garanteerib Heatflow kvaliteedi 30 000 töötundi ja üle selle. Kuna termostaat reguleerib temperatuuri ruumis süsteemi sisse-välja lülitades on Heatflow tööreziimil max 2-4h ööpäevas.
Lihtne paigaldus

Heatflow infrapuna põrandaküttesüsteemi isepaigaldus on lihtne ning vähekulukas. Paigalduskomplekt ja tööriistad on saadaval Bauhofi kauplustes. Toode on varustatud paigaldusjuhisega.

Energiasäästlik Energiasäästlik
Heatflow põrandaküttesüsteemiga
hoiad kokku elektri ja paigalduskuludelt ning ühtlasi aitad säästa  keskkonda.
Tervislik

Meditsiiniliselt on tõestatud infrapunakiirguse tervislik mõju elusorganismidele. Värskust ja head enesetunnet tekitavad negatiivsed ioonid ehk õhuvitamiinid. Tootel on antibakteriaalne toime.

Ühtlane temperatuuri ja soojusjaotuvus

Tänu süsinikkiu headele juhtomadustele, võimaldab HEATFLOW ühtlast temperatuuri jaotuvust ilma koht- või osalise ülekuumenemisohuta ning maksimaalne põranda temperatuur ilma termostaadita ei ületa 60°C.

Erinevad kasutusvaldkonnad

Heatflow põrandaküttesüsteemi võib kasutada lisaks töö- ja eluruumidele ka majutus-, meditsiini- ja lasteasutustes ning suvilates. Toode sobib küttelahenduseks kõikjale, kus on oluline lihtne paigaldus, energiasäästlikus ning tervislik elukeskkond.

Heatflow põrandakütte hind ja paigaldus